زبان و فرهنگ ترکیه

زبان و فرهنگ ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس

زبان ، فرهنگ و اقتصاد ترکیه

سفر ترکیه با آژانس خاتون سیرپارس

 

زبان و فرهنگ ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس

بیشتر مردم ترکیه به زبان ترکی صحبت میکنند اگر چه که در کنار زبان اصلی ترکی زبانهای دیگر کردی، ترکی آذربایجانی و زازازها در میان گروهای قومی مختلف استفاده میشود.

زبان و فرهنگ ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس

دین رسمی ترکیه را در سال 1924،اسلام معرفی کردند و در یال 1928 با تاکید بر جدایی دین از سیاست کشور ترکیه با دولت و حکومت سکولار معرفی گردیده شد .

دین رسمی ترکیه

 

 

اقتصاد ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس

اقتصاد ترکیه با در آمد ملی بیشتر از 295 میلیارد دلار به عنوان 16 امین اقتصاد دنیا اعلام شده است. صنایع بومی و نوین در کنار یکدیگر، اقتصاد ترکیه را شکل میدهند. صنعت نساجی ترکیه بزرگترین صنعت ترکیه را با 16.3 درصد کل صنایع ترکیه به خود اختصاص داده است.

اقتصاد ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس

 

صنعت گردشگری ترکیه

صنعت گردشگری ترکیه از جمله مهمترین صنعت ترکیه بوده که با سرعتی چشم گیر در حال رشد و شکوفایی میباشد طبق آمار اعلام شده ازهر 100 هتل برتر جهان 11 هتل در کشور ترکیه واقع شده است.

صنعت گردشگری ترکیه

صنعت توریست ترکیه

سال 2007 درآمد حاصل از حدود 27 میلیون توریسم بالغ بر 18.5 میلیارد دلار را برای صنعت توریست ترکیه به ارمغان آورد که کشور ترکیه آن را مدیون شهرهای استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدرو میباشد.
دراین میان از شهرهای ساحلی ترکیه که مهمترین آنها نزد ایرانیان به لحاظ قیمت و خدمات تور میتوان به شهر آنتالیا اشاره کرد و صاحب بیشترین درصد فروش تور ترکیه را به خود اختصاص داده است. شهرهای ساحلی ترکیه استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدروم به لحاظ پذیرش و جذب مسافر به مانند سواحل شهرهای اروپایی از جذابترین سواحل اروپا هستند.

language-and-culture-of-turkey-khatoontours-pic6

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خاتون سیر

"خاتون سیر پارس" نام تجاری جدید گروه گردشگری خاتون است که پس از هشت سال فعالیت حرفه ای در تهران، افتخار دارد با درهم آمیختن ایده‌های نو و تجربه های گرانقدر، خاطره ساز سفرهای تفریحی و اداری هم وطنان عزیز باشد. "خاتون سیر پارس" به خود میبالد که نقشی هرچند کوچک در معرفی ظرفیت های گردشگری و تفریحی ایران زمین، و سایر کشورها و جوامع را ایفا کند.

خبرنامه الکترونیکی

© تمامی حقوق برای آژانسی خاتون محفوظ می باشد. طراحی شده با در یکتا تیم

عضویت در خبرنامه خاتون سیر پارس

عضویت در خبرنامه خاتون سیر پارس

دریافت آخرین قیمت و اطلاعات تور ها تنها با عضویت در خبرنامه ایمیلی خاتون سیر پارس